Spotkanie online dla chińskich firm eksportowych "Jak wykorzystywać polskie platformy e-commerce do rozwoju zagranicznego"

9 września 2021 r. Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza wraz z Przedstawicielstwem CCPIT w Polsce, oraz z firmami Allegro i MBB Logistics zorganizowały spotkanie online dla chińskich firm eksportowych. W seminarium szkoleniowym wzięli udział eksperci z Allegro i MBB, w celu wyjaśnienia uczestnikom, jak sprzedawać towary bezpośrednio poprzez największą polską platformę  e-commerce przy wykorzystaniu zagranicznych magazynów. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 przedsiębiorstw importowych i eksportowych oraz lokalnych stowarzyszeń biznesowych z Chin.

Allegro 1

Spotkaniu przewodniczył Pan Guo Peidong, dyrektor przedstawicielstwa CCPIT w Polsce oraz sekretarz generalny SinoCham. W swoim przemówieniu otwierającym powiedział, że w czasach pandemii chińskie firmy eksportowe znajdują się pod dużą presją, a stabilizacja eksportu i handlu zagranicznego stały się jednym z najważniejszych zadań CCPIT. W ostatnich latach polski rynek e-commerce rozwijał się bardzo dynamicznie i stał się ważnym kanałem wejścia firm zagranicznych na polski rynek. Jednak wiele chińskich firm nie rozumie polskich platform e-commerce. Dzięki zorganizowanemu seminarium i rozmowie z ekspertami z polski firmy te mają nadzieję na wejście na polski rynek poprzez omawiane kanały.

Allegro2

Pan Jakub Kołodyński, Senior Manager Allegro dla regionu Azji i Pacyfiku, przedstawił obecny dynamiczny rozwój platformy Allegro w Polsce, wyjaśnił i zarekomendował procedury działania i wymagania dla sprzedawców, aby wejść na platformę Allegro, a dodatkowo przedstawił kilka porad dla chińskich sprzedawców chcących zacząć korzystać z ich usług.

Allegro3

Następnie Pani Ge Jinzhi, asystent dyrektora generalnego firmy logistycznej MBB, przedstawiła firmom uczestniczącym swoją firmę oraz podstawowe zalety magazynów zagranicznych MBB. Zapewniają one profesjonalną usługę logistyczną przedsiębiorstwom na wysyłkę towarów z Chin do Polski i Europy oraz możliwe połączenie procesów z platformą Allegro.

Allegro4

Na koniec, firmy biorące udział w spotkaniu aktywnie zadawały pytania dotyczące szczegółowych procedur rejestracji na platformie Allegro, pobierania opłat, odpraw ładunków, płatności walutowych, kosztów logistycznych, oraz wiele innych na które prelegenci udzielali szczegółowych odpowiedzi.