13,15.05 Spotkanie B2B Online: Chiny (Zhejiang) - Polska

Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza współorganizowała Zhejiang Export Online Fair 2020

W dniach 13 i 15 maja odbyło się Zhejiang Export Online Fair 2020, wydarzenie zorganizowane było wspólnie przez Departament Handlu prowincji Zhejiang, Polsko-Chińską Główną Izbę Gospodarczą oraz Chińską Izbę Handlową ds. Importu i Eksportu maszyn i produktów elektronicznych (Zhejiang Zhongzhe Int'l Exhibition & Commerce Co., Ltd.). W spotkaniu online wzięło udział ponad 40 polskich i chińskich firm.

Uczestnicy reprezentowali wiele branż, takich jak elektromechanika, logistyka czy produkty medyczne. Wśród uczestników znaleźć można było duże firmy, takie jak Poczta Polska i PKP LHS. W trakcie rozmów B2B, chińskie i polskie firmy prowadziły aktywne dyskusje, w trakcie których przedstawiły swoje produkty i potrzeby oraz otworzyły kanały do dalszego handlu offline w przyszłości. Chińskie przedsiębiorstwa, które wzięły udział w wydarzeniu to przedsiębiorstwa handlowe z prowincji Zhejiang, o szerokiej gamie produktów i silnej chęci wejścia na polski rynek, a przeprowadzone rozmowy otworzyły dla nich wiele nowych możliwości współpracy.

Rozprzestrzenienie się epidemii w tym roku doprowadziło światową gospodarkę, a tym samym aktywności handlowe do stagnacji. W rezultacie wiele chińsko-polskich spotkań biznesowych i wystaw nie mogło odbyć się zgodnie z harmonogramem. W związku z tym stabilizacja inwestycji zagranicznych i handlu zagranicznego stała się głównym celem chińskiej polityki gospodarczej.

W celu pomocy chińskim eksporterom w pokonaniu tych przeciwności oraz pomocy polskim przedsiębiorstwom w znalezieniu wiarogodnych kontaktów biznesowych w Chinach, Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza wykorzystała swoje środki do zorganizowania spotkania B2B online. Wydarzenie to zostało bardzo pozytywnie odebrane przez uczestników po obu stronach. W związku z tym nasz Izba będzie w dalszym ciągu świadczyć różnego rodzaju usługi dla przedsiębiorców na rzecz promocji handlu między Polską a Chinami.