Turniej w Badmintona o Puchar SinoCham 2022

22 października 2022 r. odbyły się pierwsze zawody w badmintona o Puchar SinoCham dla firm członkowskich. W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodników reprezętujących takie firmy jak: Huawei, Banko of China, Air China, TCL, ZTE, China Construction Bank, Pinggao Group oraz Mindray Medical. Podczas otwarcia konkursu przemówienie wygłosił Guo Peidong, dyrektor generalny Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej.

Zawody podzielone były na cztery konkurencje: gra pojedyncza mężczyzn, gra pojedyncza kobiet, gra podwójna mężczyzn i gra podwójna mieszana.

Po zaciętej rywalizacji Liu Weiyu z ZTE zwyciężył w grze pojedynczej mężczyzn, Luo Jianhua z Mindray Medical zajął drugie miejsce, a Li Jie i Tang Yao z Huawei zdobyli trzecie miejsce. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Deng Ying z Bank of China , drugie miejsce zajęła Liu Yu z Huawei, a trzecie Luo Ling z TCL i Liu Yuzhu z Huawei. W grze podwójnej mężczyzn zwyciężyli Li Weifeng i Tang Yao z Huawei, a drugie miejsce zajęli Chen Xin z Bank of China i Gu Zheng z Air China. Liu Yu i Li Weifeng z Huawei zdobyli mistrzostwo w deblu mieszanym, a Li Yingzi i Liu Weiyu z ZTE zdobyli drugie miejsce.

Po ceremonii wręczenia nagród Hu Xinyuan, prezes Polsko-Chińskiej Głównej Izby Gospodarczej, w swoim przemówieniu podsumowującym powiedział, że po długotrwałych i owocnych przygotowaniach SinoCham wraz z pomocą pracowników Bank of China z powodzeniem przeprowadziła pierwsze zawody w badmintona dla firm członkowskich. Ich odwaga i jedność na boisku, sportowa postawa współpracy świadczy o pozytywnym i przedsiębiorczym duchu personelu firm zrzeszonych w naszej Izbie. Prezes Hu Xinyuan dodał, że po sukcesie tego wydarzenia, Izba będzie nadal gromadzić tego typu doświadczenia i organizować więcej ekscytujących działań w przyszłości.